آخرین وضعیت پروژه ساخت پل خلیج فارس/ شکل گیری سازه پل تا خردادماه 92

تاریخ انتشار: 24 دی 1391

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم از آماده شدن 3 پایه کیسون پل خلیج فارس تا 6 ماه آینده خبر داد.

 

به گزارش هرمزگان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسفندیار حیدری پور اظهار داشت: ساخت یک پایه کیسون پل از اوایل دی ماه جاری در حوضچه خشک اول آغاز شده که تا شش ماه آینده 3 پایه از 6 پایه پل آماده شده و پس از اتمام ساخت، مراحل شناور سازی، حمل کیسون و مغروق سازی جهت نصب پایه ها در محل پل انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون برای ساخت پایه اول پل 300 تن آرماتور بندی انجام شده و جهت تکمیل آن تا 1 هزار تن آرماتور نیاز است. وزن هر پایه 25 هزار تن با ارتفاع 150 متر از بستر دریا است.

حیدری پور با اشاره به ساخت حوضچه خشک دوم پل بیان داشت: خاکبرداری پروژه حوضچه خشک دوم به حجم 500 هزار متر مکعب در هفته آینده آغاز خواهد شد و تا 2 ماه آینده نیز با تکمیل این حوضچه ، ساخت یکی از 2 انکر ( پایه های کوتاه نگهدارنده عرشه در آب) با ارتفاع 55 متر در این محدوده آغاز می شود و 3 پایه دیگر پل نیز در این حوضچه ساخته خواهد شد.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم، طول پل خلیج فارس را بر روی دریا و خشکی مجموعا 4 هزار و 130 متر ذکر کرد و افزود: طول پل در محدوده خشکی به سمت لافت 790 متر و در محدوده خشکی به طرف پهل حدود 840 متر است و 2 هزار و500 متر نیز طول پل بر روی دریا می باشد.

حیدری پور از شکل گیری ارکان اصلی سازه پل در دو طرف تا پایان خرداد ماه سال آتی خبر داد و بیان داشت : در حال حاضر، از 448 شمع مورد نیاز پل 27 شمع درجا اجرا شده و کازوی (رمپهای دو طرف پل ) نیز در لافت و پهل به اتمام رسیده و با پیشرفت پروژه در محدوده خشکی و نصب 3 پایلون، شکل پل از طرف پهل به سمت لافت تا خرداد ماه سال آینده تکمیل خواهد شد.

براساس این گزارش، پروژه عظیم و ملی پل خلیج فارس با 15 درصد سهم مشارکت دولت و85 درصد پیمانکار طرح از طریق فاینانس مجموعا با اعتباری حدود 650 میلیون یورو ، بین بندر پهل در سرزمین اصلی و منطقه لافت در جزیره قشم احداث خواهد شد.

گفتنی است سازه این پل از نوع کابلی با سیستم ترکه ای با 6 پایه اصلی می باشد که امکان عبور قطار و وسائط نقلیه از طریق یک خط آهن، چهار باند اتومبیل (رفت و برگشت) از روی آن و عبور کشتی از زیر آن را فراهم خواهد ساخت.