رویای پل خلیج فارس با همت مهندسان ایرانی به واقعیت پیوست

تاریخ خبر: 5 اسفند 1391

قشم- دستیار ویژه رییس جمهوری و رییس ستاد مهرماندگار کشور گفت: رویای اتصال جزیره قشم به سرزمین اصلی از طریق پل خلیج فارس با همت بهترین تیم مهندسی ایران اعم از پیمانکاران و مشاوران نخبه کشور به واقعیت پیوسته است.

به گزارش ایرنا علی اکبر محرابیان چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از پروژه های مهر ماندگار شهرستان قشم در جمع خبرنگاران افزود: سالیان سال در تکنولوژی ساخت، تامین منابع و مسائل زیست محیطی و منطقه ای طرح احداث این پل که یکی از طرح های برجسته مهندسی جهان محسوب می شود، تردیدهایی وجود داشت، اما با بکارگیری تیم مذکور و طبق برنامه ریزی انجام شده در اول سال 91، عملیات طراحی و اجرایی این پروژه به خوبی پیش می رود.


وی با اشاره به اینکه این پل دارای شش پایه اصلی(کیسون) متشکل ازقطعاتی به وزن افزون بر دوهزار و 500تن است، تصریح کرد: عملیات اجرایی ساخت این پایه ها با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و ساخت 100شمع از 600شمع این پل نیز تاکنون به اتمام رسیده و بقیه هم به سرعت درحال ساخت است. دستیار ویژه رییس جمهوری با درخواست از مجریان این پروژه عظیم ملی مبنی بر تسریع هرچه بیشتر در اجرای آن، اظهار امیدواری کرد مردم ایران در سال 92با خودرو خود از روی این پل عبور کنند. پل خلیج فارس به عنوان محور شاخص طرح شبکه جامع ارتباطی جزیره قشم با سرزمین اصلی بین بندر لافت در جزیره قشم و بندر پل در سرزمین اصلی به طول دوهزار و 600متر و عرض عرشه ای معادل 31متر و 50سانتیمتر ساخته می شود.