چرا “پــل خلیــج فارس” پروژه ملی شد؟

 

با توجه به مساحت 1500 کیلومتری جزیره قشم و موقعیتش در خلیج‌فارس و تنگه هرمز، این جزیره به سرزمین اصلی متصل شود.

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی موجب شد كه احداث اجرای این طرح، هر بار به دلایلی به تعویق بیافتد تا اینکه خوشبختانه بعد از 38 سال، عملیات اجرایی این پل با حضور محمود احمدی نژاد آغاز شد.

در سال‌های گذشته، هر بار اجرای این پروژه مطرح شده بنا به دلایلی اجرای آن به تعویق افتاده و شاید بتوان، عدم فراهم كردن سرمایه اجرای طرح، را یكی از مهم‌ترین دلایل تاخیر در اجرای پروژه پل خلیج فارس ذکر کرد.

بدیهی است، این طرح به سرمایه‌گذاری كلانی نیاز داشت و وقتی بودجه فراهم نباشد،‌ مسلما طرحی نیز اجرایی نخواهد شد حتی با روی كار آمدن دولت نهم و دهم نیز بسیاری فكر می‌كردند كه اجرای طرح، در حد شعار باقی خواهد ماند اما جدی‌شدن اجرای طرح در دولت دهم باعث شده است كه بسیاری از سرمایه‌گذاران به منطقه آزاد قشم تردد كرده و تمایل به سرمایه‌گذاری در این منطقه افزایش یابد.

براساس تحقیقات، برآورد بودجه احداث بسته كامل پل خلیج‌فارس شامل مسیرهای رفت و برگشت خودرو و ریل قطار، توسعه اسكله كاوه و بزرگراه برای متصل كردن تمامی این مسیرها به یكدیگر حدود 650 میلیون یورو است كه تامین 15 درصد آن برعهده دولت است. 85 درصد مابقی نیز از طریق فاینانس تامین می شود . برای اجرای این طرح نیز مناقصه‌ای برگزار شد و طی مراحل قانونی ، برنده مناقصه مشخص شد که 85 درصد از بودجه احداث این پل را فراهم می کند.

استقبال شرکتهای داخلی و خارجی از برگزاری مناقصه پل خوب بود. اسناد فنی 15 شركت بررسی برای اجرای پروژه پل خلیج فارس نهایی شد و از 15 شركتی كه به آن اشاره شد، دو شركت چینی به‌صورت مستقل وارد مناقصه شدند.

همچنین كشورهایی مانند تركیه و مالزی نیز در قالب كنسرسیوم در این مناقصه حضور داشتند. در حقیقت 13 شركت ایرانی با حضور برخی شركت‌های خارجی در مناقصه شركت كردند و نهایتا 2 شرکت داخلی به عنوان برنده مناقصه پل معرفی شدند.

در حال حاضر 15 درصد سهم دولت در این پروژه پرداخت شده و دولت نیز بازگشت سرمایه سرمایه‌گذاران طی هشت سال و نیم را ‌تضمین كرده است. بانك عامل پرداخت فاینانس به سرمایه‌گذاران نیز تعیین شده و براساس تایید بانك مركزی در مورد تضمین دولت در خصوص بازگشت سرمایه سرمایه‌گذاران و پرداخت تسهیلات توسط این بانك به سرمایه‌گذاران نیز مشكلی وجود ندارد.

شبکه جامع ارتباطی قشم با محوریت پل خلیج فارس

طرح ملی شبکه جامع ارتباطى خلیج فارس (با چهار پروژه) اجرا خواهد شد . محل احداث پل بین بندر پهل در سرزمین اصلی و منطقه لافت در جزیره قشم به طول حدود 2500 متر می باشد .

این پل با سازه فلزی- بتنی با 6 عدد پایلون با فاصله 360 متر وعرض39 متر با ارتفاع 25 متر از سطح آب دریا ساخته خواهد شد .

امکان تردد قطار و وسائط نقلیه از طریق پیش بینی یک خط آهن، چهار باند اتومبیل (رفت و برگشت) ،امکان عبور تاسیسات زیر بنایی از طریق پل و همچنین امکان عبور شناور از زیر پل ایجاد خواهد شد .

*پروژه توسعه و تجهیز بندر كاوه

توسعه بندر ،اسکله ، انبارها و ساختمان ها تا حدود 100 هکتار و قابلیت گسترش تا 1400 هکتار برای طرح جامع بندر بزرگ کاوه همراه با افزایش ظرفیت به 700,000 TEUدر سال اول بهره برداری و رسیدن به ظرفیت 2000,000 TEUپس از ده سال از آغاز بهره برداری در این طرح گنجانده شده است .

*پروژه بزرگراه

احداث پروژه بزرگراه از بندر کاوه و اتصال به بزرگراه سراسری در بندر شهید رجایی با دو خط رفت و 2 خط برگشت به طول 92 کیلومتر ، مجهز به سیستم كنترل هوشمند و عرض 21 متر شامل 17 متر جاده آسفالته و 4 متر شانه خاكی یکی دیگر از پروژه های طرح جامع ارتباطی خلیج فارس در نظر گرفته شده است .

*پروژه خط آهن

احداث راه آهن از بندر کاوه تا بزرگراه سراسری در بندر شهید رجایی به طول 86 كیلومتر راه آهن یك خطه با امكان طرح توسعه به دو خط و مجهز به سیستم كنترل هوشمند با 3 ایستگاه در مسیر به عنوان چهارمین پروژه این طرح اجرا خواهد شد .

*مهمترین مزایای طرح پل خلیج فارس

شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل خلیج فارس و با تکیه بر چهار پروژه: بندر، پل، بزرگراه و ریل ، مسیری را با ریشه جدید از قشم در کریدور ترانزیت شمال – جنوب ایجاد می‌کند و در مرحله دوم با احراز نقش انبار بزرگ تجاری منطقه، مرکزیت توزیع وپخش کالا (HUB ) را به عنوان جانشین کشور های حاشیه خلیج فارس، برعهده خواهد گرفت.

کاهش هزینه های حمل و نقل حداقل به میزان 30 درصد ،کاهش زمان سیر کالا به میزان 40 درصد ، تبدیل بندر کاوه در قشم و بندر شهید رجایی در بندر عباس با کارکردى هماهنگ و مکمل به کم هزینه ترین بنادر ساحلی ایران ، کاهش هزینه‌های حمل و نقل و زمان ترانزیت کالا از قشم ، منافع اقتصادی و ثبات سیاسی کاهش قیمت تمام شده کالا و خدمات ، به دلیل وجود شبکه حمل و نقل ریلی و جاده‌اى از سایر مزایای این طرح در قشم است .

در همین ارتباط ، حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در قشم ، قرار گرفتن در مسیر ترانزیت کالا و شناسایی ظرفیت توان صادرات کالا را برای کشور ،افزایش درآمد سرانه ساکنان و دست اندرکاران اقتصادی ، کاهش فقر و افزایش رفاه اقتصادی و اجتماعی ،افزایش درآمد سازمان منطقه آزاد به واسطه رشد فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مرتبط و افزایش تمایل مسافران را براى سفر به قشم از دورترین نقاط داخلی و حتی خارج از کشور نیز می تواند به عنوان دیگر مزیتهای این طرح تلقی شود .

افزایش درآمد ملی از طریق پذیرش نقش ترانزیتی و مبادلاتی(مرکزیت انبارداری و توزیع کالا) درمنطقه ، بهبود بخشیدن به شاخص های کلان اقتصادی ،اجتماعی و سیاسی کشور در قالب یک طرح ملی ،ایجاد تحول تاریخی در خلیج فارس از حیث صنعتی و تجاری با ایجاد این پل که خواسته دیرینه مردم جزیره قشم و ساکنان منطقه است امکان پذیر خواهد شد .

پس از احداث پل خلیج فارس ، قشم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین جزایر غیر مستقل دنیا از بن بست خارج شده و با اتصال زمینی به سرزمین اصلی 1500 کیلومتر از قلمرو جمهوری اسلامی ایران از طریق ریل و جاده به دالان های بین المللی وشبکه جهانی حمل کالا و مسافردر آسیا و اروپا متصل خواهد شد.

 

تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ آذر 1391