پل بندرگاه سیدنی (استرالیا)

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران 

پل بندرگاه سیدنی یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های استرالیا است.

این پل بزرگترین (البته نه طولانی ترین) پل قوسی شکل فولادی جهان است که ارتفاع قسمت بالای قوس 134 متر از سطح بندرگاه، طول پل حدود 1150 متر و عرض آن 49 متر است . این پل در 19 مارس سال 1932 به بهره برداری رسید.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران 

تاریخچه پل

پل بندرگاه سیدنی تاریخچه جالبی دارد که شامل مراسم افتتاح آن در 19 مارس 1932 می شود. قبل از اینکه نخست وزیر نیو ساوت ویلز (ولز جنوبی نو) برای بریدن روبان بیاید کاپیتان فرانسیس د گروت از حزب سیاسی The New Guard روبان را با شمشیرش پاره کرد. کاپیتان د گروت اعتقاد داشت تنها کسی که لیاقت افتتاح این پل را دارد فردی از خانواده سلطنتی است. هرچند کاپیتان د گروت بازداشت شد و روبان بهم گره زده شد و نخست وزیر در مراسمی رسمی دوباره روبان را برید و پل را افتتاح کرد.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

برای ساخت این پل 800 خانواده از این منطقه منتقل شدند و خانه هایشان تخریب گردید بدون اینکه هیچ غرامتی به آنها پرداخت گردد و 16 کارگر هم در روند ساخت این پل جان خود را از دست دادند.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

این پل عناوین زیادی را به خود اختصاص داده است از جمله عریض ترین پل با دهانه بلند، مرتفع ترین پل قوسی فولادی و چهارمین پل از نظر طول در بین پل های قوسی تک دهانه ای. بازدید کننده ها می توانند به بالای قوسی پل بروند و از مناظر اطراف لذت ببرند.


پل خلیج فارس مرجع پل های ایران 

همچنین داستان های دیگری در مورد پرواز آمریکایی ها از زیر این پل وجود دارد. در فوریه سال 1942 یک هواپیمای کیتی هاوک (Kittyhawk) از زیر این پل رد شد و در می ماه همان سال دو کیتی هاوک دیگر آمریکایی و سه هواپیمای هلندی از گروه 18th Squadron NEI-AF از زیر این پل به صورت نمایشی عبور کردند.

در 22 اکتبر سال 1943 پرواز  24 RAAF Wirrawaysبا هواپیمای بزرگ لنکستر استرالیا در طول یک تور به دور استرالیا برای جمع کردن کمک های مالی برای جنگ از زیر پل بندرگاه سیدنی عبور کرد.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل نوردی

بالا رفتن از پل اولین بار در سال 1998 آغاز گردید و توریست ها و افراد محلی بسیاری را به خود جذب کرد که مشتاقانه از این اثر تاریخی بالا می رفتند. بعد از بالا رفتن از راهروهای باریک و نرده بان ها و پله ها منظره ای که در پیش روی بازدید کننده ها قرار می گیرد واقعا دل انگیز و فرح بخش است. پل نوردی در سه بخش روز، تاریک روشن هوا و شب برگزار می گردد و هر ده دقیقه یک گروه دوازده نفری برای این تجربه فوق العاده همسفر می شوند. قبل از شروع این ماجراجویی بروشور هایی در اختیار داوطلبین قرار می گیرد و شرایط و خطراطی که ممکن است پیش روی آنها قرار بگیرد برایشان بازگو می شود. پل نوردی بر روی پل بندرگاه سیدنی یک تجربه فوق العاده است و به یکی از جاذبه های فوق العاده برای مسافرین این شهر زیبا تبدیل شده است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

نکته جالب توجه دیگر در مورد این پل این است که قسمت بالای قوسی بسته به دمای محیط حدود 180 میلی متر بالا و پایین می رود!

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل تاین لندن با طول 397 متر و دهانه اصلی با طول 161 متر یک مدل کوچک از پل بندرگاه سیدنی است. اختلافات زیادی در ارتباط با این دو پل و اینکه کدامیک مدل اصلی وجود دارد. با وجود اینکه پل تاین در سال 1928 یعنی چهارسال قبل از پل بندرگاه سیدنی افتتاح گردیده است اما قراردادهای مربوط به ساخت پل سیدنی در مارس 1924 به امضاء رسیده اند. طرح پل سیدنی حتی قبل از این تاریخ توسط طراح پل دکتر بردفیلد ارائه شده بود. این در حالی است که قرارداد پل تاین در دسامبر 1924 به امضاء رسیده است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

در سال 1932 میانگین ترافیک روزانه حدود 11 هزار خودرو بوده است و امروزه این رقم در حدود 160 هزار خودرو است.

 

 ترجمه و گردآوری: نرگس علیپور حیدری