پل گلدن گیت (دروازه طلایی)

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل گلدن گیت که سمبل شهر سانفرانسیسکو آمریکا به حساب می آید به واقع یک شاهکار معماری است.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

این پل که عنوان پنجمین سازه را در لیست سازه های محبوب انجمن طراحان آمریکا (American Institute of Architects) کسب نموده است یک پل معلق است که از روی گلدن گیت، ورودی خلیج سانفرانسیسکو به اقیانوس آرام عبور می کند.جامعه مهندسین عمران آمریکا این پل را به عنوان یکی از عجایت مدرن جهان معرفی کرده اند. رنگ نارنجی چشم نواز این پل ابتدا تنها برای استحکام پل استفاده شده بود اما مردم محلی طراحان پل را متقاعد کردند بجای استفاده از رنگ های خاکستری یا نقره ای پل را به همین رنگ رنگ آمیزی کنند. این رنگ که با محیط اطراف کاملا مطابقت دارد قدرت دید در شرایط مه آلود را هم افزایش می دهد. این پل یکی از زیباترین پل های جهان است و شاید بیشتر از هر پل دیگری مورد تصویر برداری واقع می شود.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

ساخت پل گلدن گیت پس از بیش از چهار سال در سال 1937 به اتمام رسید و در 28 می ماه افتتاح گردید و رئیس جمهور فرانکلین روزولت در کاخ سفید این موضوع را اعلام کرد. در آن زمان این پل با دهانه ای به طول 1280 متر عنوان طولانی ترین دهانه را در بین پل های معلق جهان در اختیار داشت. هرچند از سال 1964 پل های دیگری با طول دهانه بیشتر ساخته شدند و این عنوان را از پل گلدن گیت گرفتند. اما هنوز این پل بعد از پل Verrazano-Narrows Bridge در نیویورک عنوان دومین پل دهانه بلند آمریکا را در اختیار دارد.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

طول کلی پل گلدن گیت با در نظر گرفتن ورودی و خروجی پل 2737 متر است. این پل که در فاصله 211 متری سطح آب ساخته شده است همچنین تا سال 1998 عنوان مرتفع ترین پل معلق جهان را هم در اختیار داشت تا اینکه پل های مرتفع تری در دانمارک و ژاپن ساخته شدند.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

عرشه این پل از دو سری کابل آویزان شده است که از دو برج اصلی پل عبور می کنند و در دو سمت پل با بتون ثابت شده اند. هر کابل از 27572 رشته سیم تشکیل شده است. در این کابلها 80000 مایل سیم بکار رفته است.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

یکی از مسائل قابل تامل در ساخت پل گلدن گیت بالا رفتن ضریب ایمنی در کار بود به گونه ای که در  ساخت این پل تنها 11 کارگر کشته شدند که این در زمان خود یک رکورد محسوب می شد. یکی از مسائل ایمنی که در ساخت این پل لحاظ شده بود نصب توری در زیر پل بود که این تور در طول زمان ساخت جان 19 نفر را از مرگ حتمی نجات داد.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

 

گردآوری و ترجمه: نرگس علیپور حیدری