پل برج دروازه

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

ساختمان برج دروازه ساختمانی 16 طبقه در شهر فوکوشیما در ازاکای ژاپن است.

این ساختمان یک برج معمولی است که در سال 1992 ساخته شده است، اما چیزی که این برج 16 طبقه را متمایز می کند اتوبانی است که از وسط برج، یعنی طبقه های 5 تا 7 آن می گذرد. طبقه هایی که اتوبان از آن می گذرد دارای آسانسور و راه پله و تجهیزات دیگر ساختمان می باشد اما آسانسور برج در این طبقه ها نمی ایستد و مستقیم از طبقه چهارم به طبقه هشتم می رود.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایرانپل خلیج فارس مرجع پل های ایران

اتوبان هیچ تماسی با ساختمان ندارد و بصورت یک پل از داخل ساختمان عبور می کند. پل توسط ستون هایی که در کنار ساختمان احداث گردیده اند نگاه داشته می شود و به این ترتیب فشاری به ساختمان وارد نمی گردد. پل توسط یک ساختار بتونی کاملا پوشیده شده است تا از ورود سر و صدا و لرزش حاصل از عبور ماشین ها به داخل ساختمان جلوگیری شود. نکته جالب دیگر در ارتباط با این ساختمان باند فرود هلیکوپتری است که در پشت بام آن احداث گردیده است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

این پل بخشی از اتوبان هانشین است که در کل حدود 240 کیلومتر طول دارد و استان های ازاکا، کوبه و کیوتو را احاطه می کند. برج دروازه اولین ساختمان در ژاپن است که اتوبانی از داخل آن عبور می کند. این ساختمان بدلیل ظاهر شلوغ و پر رفت و آمدش کندوی زنبور لقب گرفته است. این اتوبان مستاجر برج محسوب می شود.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

معمولا اتوبان ها بصورت تونل های زیرزمینی احداث می گردند و ساخت چنین پلی بسیار نادر و عجیب است. این مساله به سال 1983 برمی گردد، زمانیکه توسعه این منطقه در برنامه قرار گرفت و طرح ساخت این اتوبان تهیه گردید. در آن زمان اجازه ساخت ساختمان در این منطقه صادر نمی شد اما صاحبین زمین کوتاه نیامدند و پس از پنج سال بحث و گفتگو صاحبین زمین و شرکت ساخت اتوبان هنشین به این راه حل دست پیدا کردند.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

 

 

ترجمه و گردآوری: نرگس علیپور حیدری