پل اورساند

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل اورساند پلی استراتژیک به طول ۷.۸ کیلومتر است که کشورهای سوئد و دانمارک (شهرهای مالمو و کپنهاگ) را بهم پیوند می دهد.

 

این پل با ۷.۸ کیلومتر طول و ۲۳.۵ متر عرض بلندترین پل معلق اروپا نیز محسوب می شود. پل اورساند دارای دو طبقه می باشد که طبقه نخست آن مخصوص عبور و مرور وسایل نقلیه و طبقه زیرین آن برای عبور قطار پیش بینی شده است.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

هدف اصلی از ساخت این پل، اتصال دو شهر مالمو سوئد و کپنهاگ دانمارک و افزایش مبادلات اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور بود. همچنین با ساخت این پل، مردمی که در شهر مالمو زندگی می کردند (به دلیل وجود نرخ بیکاری بیشتر در مالمو) برای کار به کپنهاگ می آمدند و برای اسکان خود مجددا به مالمو باز می گشتند و بدین شکل به تعامل فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور کمک قابل توجهی صورت گرفت. قبل از احداث این پل تنها راه سریع برای رفت و آمد بین این دو کشور استفاده از خطوط هوایی بود. پیدا کردن کار مناسب در دانمارک به مراتب از پیدا کردن کار مناسب در سوئد راحت تر و قیمت اجاره خانه در سوئد به مراتب از دانمارک ارزانتر است. همچنین، تاسیس دانشگاه مالمو Malmö University و وجود پل اورساند موجب شد تا تعداد دانشجویان خارجی در این شهر جنوبی سوئد افزایش یابد.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایرانپل خلیج فارس مرجع پل های ایران

امروزه بیش ا ز 60 هزار مسافر روزانه از پل ارساند برای عبور و مرور خود بین دو کشور سوئد و دانمارک استفاده می کنند. پل ارساند دارای چهار خط عبور خودرو است که سالانه بیش از 6 میلیون خودرو از روی آن عبور می کنند و همچنین دو خط راه آهن که آن هم سالانه 8 میلیون نفر را جابجا می کند.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پروژه ارتباط سوئد و دانمارک که طرح آن نخستین بار توسط دانمارکی ها به دولت سوئد پیشنهاد شد از ساخت یک پل معلق (پل اورساند)، یک تونل و یک جزیره و یک شبه جزیره مصنوعی تشکیل می شود.
جزیره مصنوعی (Peberholm) در بخش دانمارک از طریق یک تونل  زیردریایی چهارکیلومتری (تونل Drogden) به یک شبه جزیره مصنوعی در Kastrup متصل شده است. این جزیره و شبه جزیره از میلیونها مترمکعب سنگ و سیمان و از لایروبی بستر دریا ساخته شده اند . علت ساخت جزیره مصنوعی، اتصال تونل به پل اورساند بوده است. ساخت پل اورساند حدودا ۶ میلیون دلار، ساخت تونل ۴ میلیون دلار و ساخت جزیره مصنوعی ۲ میلیون دلارآمریکا هزینه دربر داشته است. پل ارساند در اول ژولای سال 2000 رسما افتتاح گردید.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

تونل ارساند

قسمت غربی پل ارتباطی ارساند از یک تونل به طول چهار کیلومتر بین جزیره مصنوعی Peberholm و شبه جزیره مصنوعی در Kastrup تشکیل شده است. این تونل طولانی ترین تونل زیر دریایی جاده ای و ریلی در جهان است.

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

 

ترجمه و گردآوری: نرگس علیپور حیدری