پل میلو

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل کابلی میلو یکی از بلندترین پل های جهان است که در بالای رودخانه تارن در جنوب فرانسه احداث گردیده است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

ارتفاع یکی از تیرک های این پل 343 متر است که این پل را در لیست بلند ترین پل های جهان قرار می دهد. پل میلو با 270 متر ارتفاع یکی از بلندترین پل های جهان است. طول این پل حدود 2500 متر است و عرض آن 32 متر است. ساخت این پل حدود 400 میلیون یورو هزینه داشته است. این پل که بخشی از بزرگراه A75 که شهر کلرمون فران را به بندر بزیه در ساحل مدیترانه متصل می کند محسوب می شود در سال 2004 افتتاح گردید و در سال 2006 جایزه سازه برجسته IABSE را دریافت کرد.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایرانپل خلیج فارس مرجع پل های ایران

می گویند رانندگی بر روی پل میلائو مانند پرواز کردن است. هر چند تماشای دره از آن ارتفاع بسیار جالب است اما وقتی مه پایین می آید تصویری خیال انگیز به وجود می آورد و زیبایی های پل را دوچندان می کند.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

این پل که یک اثر هنری محسوب می شود نمادی از غرور ملی فرانسه است که برای رانندگان امکان رانندگی در فراز آسمان را ایجاد می کند – رانندگی در ارتفاع 270 متر از سطح رودخانه تارن در امتداد 2500 متر در میان کوهستان های مرکزی فرانسه بی شک احساس فوق العاده و تجربه ای فراموش نشدنی است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

این پل عظیم بتونی-فلزی که توسط طراح انگلیسی، نورمن فوستر، طراحی گردیده است دارای کابل های مورق معلق است که بر روی هفت شاه تیر استوار شده و وزن آن ۳۶ هزار تن است. به هر یک از شاه تیر ها یک دکل کمکی ۲۹۲ فوتی با وزن ۷۰۰ تن متصل است. این پل تنها در 9 نقطه کف رودخانه را لمس می کند. بلند ترین قسمت پل با ارتفاع 343 متر از سطح حدود 16 متر بلند تر از برج ایفل است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

فوستر که طراحی پل هزاره لندن را هم در کارنامه خود دارد در ارتباط با طراحی این پل گفته است: “این پل که ظاهری شناور و معلق دارد به گونه ای طراحی شده است که ظرافت یک پروانه را دارد. ساخته های دست بشر باید به شکلی طراحی شوند که با طبیعت ترکیب شوند. ستون ها باید آنقدر طبیعی به نظر برسند که انگار از زمین و بشکل طبیعی سبز شده اند. “

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

در قرون وسطی شهر یک پل قدیمی داشت با ۱۷دهانه که از روی رودخانه تارن عبور می کرد.اگر این پل تاکنون به جای می ماند بی شک یکی از بناهای یادبود گذشته بود اما به دلیل عدم نگهداری خوب از پل در قرن ۱۸میلادی یکی از دهانه های پل خراب شده و پس از آن بیشتر پل ویران شد و فقط یکی ازدهانه ها باقی ماند.این مسیر یکی از راههای اصلی جنوب به شمال فرانسه از دوره رنسانس تا به حال است.

 پل خلیج فارس مرجع پل های ایران

مراحل اصلی ساخت پل به طور خلاصه و به ترتیب شامل موارد زیر است:

احداث همزمان ستون‌های بتنی اصلی و پایه‌های کمکی فلزی بین هر دو ستون اصلی.

ساخت و سر هم نمودن قطعات جاده فلزی پل بر روی زمین.

سُر دادن جاده تکمیل شده بر روی ستون‌های اصلی و کمکی با استفاده از جک‌های عظیم هیدرولیک (۶۰۰ میلی متر در هر ۴ دقیقه).

بر پا نمودن دکل‌های فلزی از پیش ساخته شده ۸۷ متری و نصب آنها بر روی جاده فلزی.

انجام عملیات کابل کشی و اصلاح ناهمواری‌های ناشی از افتادگی جاده بر اثر وزن بسیار زیاد آن بوسیله کشش کابل ها.

برچیدن پایه‌های فلزی کمکی موقت.

برای ساخت پل بیش از ۱۲۷٬۰۰۰ متر مکعب بتن، ۱۹٬۰۰۰ تن فولاد برای آرماتورها و ۵٬۰۰۰ تن فولاد پیش تنیده برای کابل‌ها به کار رفته است. به ادعای سازندگان پل، پل میلو عمر مفیدی برابر با حداقل ۱۲۰ سال خواهد داشت. این پل در برابر بادهایی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر مقاوم بوده و ضد زلزله است.

 

 

ترجمه و گردآوری: نرگس علیپور حیدری